Przekaz Guaranich: Ziemia Bez Zła

 

Święte Słowa Indian Guarani/Aba

 

Ziemia bez zła

 

 

Świat nasz przeszedł wiele przemian – na zewnątrz – w świadomości ludzi i kultur, w sposobach tych z nas, którzy wciąż pragną się do niego dostać. Wydawał się fantasmagorią, pełnym nadziei mitem, niespisaną opowieścią, wiarygodną tylko dzięki natchnionym ustom karai. Lecz poza czasem i przestrzenią, pomiędzy granicami wiedzy i wiary, a nawet niebem i ziemią, znajduje się raj. Ziemia bez zła, stworzona ze Świętych Słów, będąca ich urzeczywistnieniem.

 

W słowach nie ma dualizmów, rozgraniczeń, na dobre i złe, na te, w które trzeba wierzyć lub odrzucać. To my wybieramy, wyciągając je ze świętego zbiornika – źródła i nadajemy kolejne formy, obrazy, zapachy, dźwięki.

 

W śpiewie i głosie zaklęta jest magia tworzenia – przekształcania tego, co ukryte w widoczny fakt. Tak samo Święte Słowa, odpowiednio wybrane przez rody i społeczności, kultury i cywilizacje, mogą stać się samych siebie realizacją. Jeśli trafiają do uszu Słyszącego, że pomiędzy nimi, gdzie wdech i wydech się łączą, znajdzie on miejsce puste. Skupiwszy na nim uwagę zobaczy swoją rolę, własny umysł kreujący owe urzeczywistnienie.

 

Zapytasz czy robi to wiarą, czy dzięki wiedzy z przekazów, a może poprzez bodźce ze świata ludzi, szamanów, zwierząt lub roślin? A może nie ma wyboru? Jednak, skoro Usłyszał, to jedyne co pozostało – to odsunąć się z lęku (przed swymi możliwościami), albo powoli zagłębiać się w swoją relację ze Świętymi Słowami, obserwować w jakie krainy umysł z duszą prowadzą. By potem i ciału chcieć je ofiarować.

 

Tam jesteśmy. W świecie bytu wcielonego w Święte Słowa.

 

 

 

 

 

 

Spisano: Ka’nyati


Przekaz Guaranich: Ziemia Bez Zła

Dodaj komentarz

Close Menu