Przekaz Guaranich: Wspólnota

 

Święte Słowa Indian Guarani/Aba

Wspólnota

 

 

Wspólnota ofiarowana Świętym Słowom jest wypełniona miłością i nawilżona odwiecznym roślinnym rytmem. Wspierająca wszystkich słyszących i wiedzących w ich dynamicznych przemianach i potrzebie ciepła.Wewnątrz nas jest dom duszy, piastujący i rozsyłający wokół pokój oraz harmonię. Choć nie każdy oddycha tą esencją, dostaje miejsce na świętość siebie i uhonorowanie swego jestestwa przed bogami i boginiami wszelkich światów.

Przemieszczamy się, bo dom przenosimy tkaną wspólnie siecią miłości z lasem i jego drzewami, roślinami i ich kwiatami. Z człowiekiem i jego cieniem – jego Słowem.

Wyciągasz z głowy pytanie, co jest tym słowem jakie ono ma brzmienie? Odpowiedź przepływa szumem oceanu – jest pełne radości. Jest pozbawione oczekiwań i rozedrgania. Silnym centrum, jak to, które przekazujemy sobie z rąk do rąk – tykwa wypełniona ciepłymi Ziołami. To Słowo jest byciem w przestrzeni z całą swoją siłą i mocą, ciężkością i wilgotnością swego ciała.

Tworzymy wspólnotę z takich Świętych Słów. Działania i wędrówki zawsze do nich wracają. A kto jest powiernikiem, karai, nosi u pasa wieszczące rośliny i trzyma tę przestrzeń własną czystością.

Przepływ miłości jest w istocie swej pobożny, odarty z ziemskich instynktów, ale na Ziemi utwierdzający – w jej Rajskim wymiarze. Tam ludzie połączeni wzajemnym oddaniem, skupiają na codziennej radości i uważnej powolności swoje kroki. Jest miejsce na celebrację każdego oddechu, a przerwa pomiędzy wdechem, a wydechem dźwięcznie rozbłyska od serca do serca. Wdzięcznością.

 

 

 

 

Spisano: Ka’nyati

Przekaz Guaranich: Wspólnota
Miodvnka

Dodaj komentarz

Close Menu