Projekt Słońce. radość tworzenia

 

 

Projekt Słońce:

wyjąć myśli z głowy i ubrać je w światło

 

 

Projekt Słońce jest o słońcu twórczym w nas, by promieniało ogromem Radości Tworzenia.

Projekt Słońce to książka szczególnie kierowana do wszelkich Twórców i Osób Rozwijających się (też poprzez sztukę)

Projekt Słońce wychodzi od filozofii hermetycznej, rozszerza percepcję, zabiera w podróż mentalną i jest hołdem dla wolnego słowa.

 

 

 

połączenie z pierwotną naturą ziemi

w dźwięku zaklętą, ze słowami złączoną

poprzez dłonie, dłonie mocy

w harmonii w świat

poprowadzoną

 

 

 

Fragmenty:

🌊💫„Teoretycznie słowa (Słowa) bronią się same, gdy oczyszczone z oczekiwań odbiorcy, tworzą w nim unikatowe ścieżki poznania. W praktyce jednak, oczekiwania, myśli, doświadczenia, czas i miejsce odbioru, wszystko, co jest pośrednikiem pomiędzy faktycznym słowem, a odbiorcą – w praktyce sprawia, że słowa możemy odebrać zgoła inaczej… niż autor miał na myśli? Otóż nie. Raz na zawsze pożegnajmy się z tym sloganem i w ogóle z postacią autora. Ponownie. Bo dlaczego nie? Dlaczego wieczne wtłoczenie słów w ramy (kultury, tradycji, osoby) miałoby być dla słów korzystne?
Uwalniam słowa. I zachęcam Cię Czytelniku do tego samego.”🌊💫

 

Droga pomiędzy Źródłem, które definiować będę także jako Światło, a materią, ziemską, znaną nam bardzo dobrze, prowadzi nie tylko przez gęstości i miary. To tylko mała cząstka! Bierzemy pod uwagę tysiące inkarnacji, przemian, poziomów świadomości, rozwoju wiedzy i refleksji na temat właśnie materii, bo to ona była dla duszy nieznana. Teraz zaś następuje zwrot i pokazujemy ciału, co i jak w rzeczywistości duchowej się ma i jak bardzo nasza własna energia, zasilana uwagą i wiarą, była w stanie powołać do życia niestworzone rzeczy (i światła i cienie, kultury, natury, własnej egzystencji!).

Umysł możemy opisać, jako istniejący, a zatem posiada moc (życia, płodności, rośnięcia).
Jest też równoważący. Pozwala postrzegać rzeczy całościowo, obejmując ich różne aspekty, lecz równoważąc je w prostocie, w jedności. Pozwala utrzymać harmonię. Wychodzi ona z woli świadomego umysłu.
Umysł jest następnie kreujący. Gdyż, kiedy zajdzie w nim przestrzeń, pozwalająca na przekroczenie tego co pozornie rozumowe (lecz dalej jest umysłowym poznaniem), może zacząć tworzyć. Działać w świecie. Realizować ziemskie powołanie, pasję, odkrywać jaźń, być.

 

 


 

PROJEKT SŁOŃCE

WKRÓTCE DO KUPIENIA

POD TYM LINKIEM

 


 

Projekt Słońce. radość tworzenia
Alen Kopera

Dodaj komentarz

Close Menu