Odkryj „Podziemia Kreacji”: wszystkie odcinki, wyjaśnienie, inspiracje

Zapraszam na podróż w podziemia...

mentalną
doświadczalną

wraz z zimową naturą rzeczywistości
zanurzamy się w korzenie ludzkiej kreatywności

Dostrzegamy jej "zimowe stany", znajdujemy w nich skarby, doświadczamy wsparcia swej artystycznej drogi i
artystycznego, otwartego umysłu

W tę zimę postanowiłam przyjrzeć się stanom mentalnym artysty, emocjom i sposobowi tworzenia w czasie, kiedy natura zasypia.
Mamy wtedy naturalny dostęp do krainy wieczności, podświadomości, wewnętrznych wzorców. Łatwiej zrozumieć naturę swojej twórczości, misję w kreacji i na nowo porozmawiać z narzędziami, jakimi kreujemy. A przede wszystkim - skąd, jako twórcy Wyrastamy.
Zanurz się wraz z naturą w korzenie swej twórczości i odkryj skarby zagrzebane w ciszy, odosobnieniu, mrozie, w gęstwinie swej mocy i niemocy
Ka'nyati Dzayanayin
inicjatorka Alsłowii

Odcinek Pierwszy:

Twórca i kreacja w rytmie natury

Wokół nas jest tyle światów, a nawet połowy z nich nie możemy sobie wyobrazić, choćbyśmy bardzo chcieli. Wnikanie w struktury rzeczywistości obfituje w wiele zasadzek i niespodzianek, często mrożą one krew w żyłach i nijak się mają do wyobrażeniowej sielanki. Kiedy w naszej strefie klimatycznej hula wiatr i deszcze przemykają za oknami, znacznie łatwiej jest przypomnieć sobie o owej ciemniejszej stronie rzeczywistości.

© David W. Lynch Photography
© David W. Lynch Photography
max res default
max res default

Odcinek Drugi:

Samotność, izolacja - kondensacją siły twórczej

Samotność jest transformująca. Rozwija w nas albo skrajne działania (destrukcyjne choćby), albo pęczniejącą wyobraźnię (nieumiejętność ekspresji), albo bardzo chłonny i aktywny umysł (który porusza się po mniej utartych szlakach, niż się tego „uczymy”). Warto więc znaleźć swoje symbole w tej rzece samotności, by dostrzec w jaki sposób nawigujemy w tym stanie swoim samopoznaniem, rozwojem i przede wszystkim twórczością.

Odcinek Trzeci:

Symbole wrotami do podświadomości i aktualizacją aktu twórczego

Jesteśmy w zbiorniku nieskończonej kreacji. Tu przeplatają się wizje z dziecięcych kołysanek, krwawych baśni, tworów fantasy i twoich kreacyjnych pomysłów. Czy da się „stworzyć” coś odrębnego od tych najbardziej podstawowych „motywów”? Wszak tak czy inaczej – stworzymy pewien koncept, symbol, tunel rzeczywistości.

Odcinek Czwarty:

Koniec końców - to Początek

Będzie to wgląd w kreację świadomą tego, że ponad: tak i nie, śmiercią i narodzinami, końcem i początkiem – jest wyśniony (może trochę idealistyczny) stan zero, jest to święte „i”, w której zachodzi ta faktyczna kreacja.

 

 

Masz jakieś pytania, refleksje? Śmiało – komentuj teksty, dziel się własnymi wglądami

lub odezwij się na maila (dzayanayin@gmail.com)

ZAINSPIRUJ SIĘ SŁOWEM

"Zasypia Natura" - spotkanie Słowodzielni, podczas którego eksplorowaliśmy słownie temat zimy, podziemi, schodzenia w głąb.

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz

Close Menu