Na Alsłowii znajdziesz zarówno twórczość moją, autorki strony, jak i zaprzyjaźnionych ze mną osób oraz każdego, kto zdecyduje się na kontakt w sprawie własnej publikacji 🙂 Prezentujemy w poszczególnych Strefach (kategoriach) różne odsłony szerokiego, świadomego spojrzenia na Słowa: poezja (Alsłowia Poetycka z różnymi motywami), proza (części powieści i opowieści), krótkie formy (miniatury twórcze, impresje, dramaty).

 

Twórczość Gości I Przyjaciół:

Jagoda Kurek 
Damian Błoński 
Bartłomiej Grzeliński 

 


 

DLA  AUTORÓW

 

Poszukujemy twórczości pisarskiej i malarskiej i graficznej (obrazy na stronę oraz teksty), chętnie opublikujemy Twój tekst, jeśli uznasz, że pasuje do któregoś z obszernych działów Alsłowii. Jeśli nie wiesz – napisz do mnie, a z pewnością się dogadamy! To bardzo ważne, ponieważ zależy mi na jakości tekstów oraz tworzeniu świadomej słowa społeczności.

 

piszcie na mail: dzayanayin@gmail.com <

 

ZASADY PRZESYŁANIA TEKSTÓW:

 

> tekst musi być w dokumencie PDF (ew. word)

> tekst powinien być już zredagowany, „gotowy do wstawienia” (ale jest możliwość konsultacji)

> w tytule maila proszę wpisać: PROPOZYCJA TEKSTU ALSŁOWIA

> w treści swoje dane takie, jakimi chcecie, abym was podpisała pod tekstem! Zatem – imię, nazwisko, to i to, albo pseudonim. Wybierz, jak chcesz być podpisany/a. W treści proszę też napisać: do jakiego działu/tematu kwalifikuje się tekst, jakie motywy porusza.

>możecie też zasugerować jaki obraz, aspekt wizualny mam dodać przy tekście, albo podesłać go razem z tekstem (musi mieć dobrą rozdzielczość i nie być „piracki”) – a jeśli malujesz, rysujesz, fotografujesz, to masz świetną okazję, aby zaistnieć jako twórca w pełni 🙂

> kiedy Twój tekst zostaje wstawiony na Alsłowię, Twoim obowiązkiem jest polecanie portalu innym 🙂 Tylko wtedy stworzymy wspaniałą sieć kreatywnych umysłów – sieć wirtualną, ale taką osadzoną na płynności i dynamizmie kosmosu 🙂 Niech się niesie – słowo wolne!

 

 

Może być tak, że podejmę decyzję o tym, że tekst Twój wymaga pracy/poprawy. Szczerze CI o tym powiem i podpowiem, jak popracować nad warsztatem. Zależy mi na naprawdę dobrej, przełomowej twórczości. Jest też możliwość publikacji na Alsłowii bez względu na to Jak piszesz. Są to akcje rozwojowo-twórcze, w których zbieram różne teksty na jakiś temat i przygotowuję z tego zbiorczy wpis. Możesz tak zaistnieć i obserwować, jak rozwija się Twój warsztat oraz warsztat innych. Są też akcje poszerzania wyobraźni za pomocą słowa – np. strumień świadomości. Wtedy komentarze na Alsłowii aż trzęsą się od Waszej twórczości 🙂 Warto uczestniczyć w życiu Alsłowii, uwierz, że niedługo będzie ona totalnie odjechanym i znanym portalem Pisarskim 😀

 

 

 

Dla Twórców, którzy osiągnęli wysoki poziom w swojej pisarskiej sztuce i słownej:

WYNAGRODZENIE NIEBAWEM !!!

NIEDŁUGO i może z Twoją pomocą, Alsłowia będzie mogła finansowo wspierać Twórców. Spójrz do zakładki PISMO SIECIOWE – kiedy PS się rozwinie, będziemy mogli płacić twórcom Alsłowii i rozwijać portal w niesamowitych kierunkach!!!!

 

WTEDY ZAOFERUJĘ WYNAGRODZENIE ZA PUBLIKACJE NA ALSŁOWII

Oczywiście nie w przypadku wszystkiego, co się nawinie – chcę, by były tu tylko wartościowe literacko teksty. Dlatego Ci, którym opublikuję twórczość na stronie, mogą liczyć na wynagrodzenie finansowe. Dobieramy je indywidualnie, zachęcam też do zaproponowania własnej ceny.

Generalnie rozpatruję kwestie finansowe pod kątem jak, a nie ile (nie tyle ilość, co jakość się liczy).

Ceny za teksty literackie zaczynają się od 10 zł.

Oferuję też możliwość wymiany BARTEROWEJ, by zamiast pieniędzy otrzymać ode mnie spersonalizowane produkty roślinne (herbatę, zioła, yerba mate, jakieś fajne akcesoria lub kadzidła, a nawet własnoręcznie przeze mnie przygotowaną mieszankę naparową).

Chcesz zapytać

 

Przykładowa wycena tekstu: otrzymuję wiersz do publikacji, w którymś z działów Alsłowii, czytam go i podejmuję decyzję o przyjęciu, publikacji – z uwagi na określone walory estetyczne, treściowe itd. To one decydują o cenie za utwór, ale też moje prywatne możliwości finansowe. Zatem otrzymałam wiersz, publikuję go i oceniam w swojej skali „alsłowiowej” 😉 Autor powinien sam wycenić tekst, żeby móc się odnieść do mojej decyzji. Jeśli autor nie wyraża zgody na moją wycenę, będziemy rozmawiać – nie chodzi tu o targowanie się, tylko o DOCENIENIE TWÓRCZEJ PRACY! Ja wiem, że czasem kreacja płynie tak, że na kolanie możemy napisać coś genialnego. To nie czyni z nikogo gorszym-lepszym twórcą.

 

Twórcy zasługują na uznanie i będziemy sobie je dawać na Alsłowii. Bo Alsłowia to docenienie wartości słów, a słowa nie biorą się znikąd – potrzebuję swojego przewodnika do świata.

 

10zł to minimalna kwota, jaką mogę zaproponować. Za dłuższe teksty prozatorskie minimalna kwota to 25 zł. Będę starała się móc zaproponować więcej.

Warto zainteresować się więc bardziej zaangażowaną współpracą ze mną nad Alsłowią i zasilać swoje artystyczne konto.

Warunkiem koniecznym – kiedy publikuje coś na Alsłowii, jest Twoje zaangażowanie w polecanie portalu innym.

 

 

BETA-CZYTELNICTWO:

Oferuję usługi beta-czytelnika.

Na czym to polega?

—> przesyłasz mi swój tekst/powieść/wiersz, a ja czytam i piszę do Ciebie List (mail :)), w którym szczegółowo wypisuję, co uważam w tekście za dobre, złe, niepoprawne. Oceniam jakość, klimat, podpowiadam, albo chwalę. Jestem KRYTYCZNA. To oznacza, że merytorycznie i z sensem przedstawiam dobre-złe strony tekstu i nie odnoszę się do ideologii – żadnych. Czysty odbiór JA – TEKST.

Dlaczego warto skorzystać z takich usług?

Bo potrafię wejść w czystą relację z tekstem. Nie boję się ŻADNYCH tematów, żadnych motywów, scen, słów. Jeśli coś odczuję, jako słabe – to podpowiem, jak można to zmienić, jak można rozwinąć swój warsztat, gdzie szukać pomocy lub co robić, by było lepiej.

Oferuję wsparcie w dalszym procesie, jeśli tekst uznam za bardzo dobry, ciekawy, wybitny. Naprawdę!

Jakie teksty czytam?

—> prozę, szczególnie rozbudowane powieści, wielowątkowe, różnorodne w tematyce. Poezję także, choć zalecam wtedy wysłać zestaw wierszy, aby był szerszy kontekst, a nie pojedyncze tekściki. Rozmaite refleksje poetyckie, ale też sceny, które chcesz skonsultować.

Jaki jest koszt przeczytania?

—> od 5 zł do 50 zł i wyżej – w zależności od długości tekstu (= czas potrzebny na przeczytanie i ewentualne korekty)

—> WYMIANA –> a może jesteś również osobą piszącą i chętnie wymienisz się na teksty do oceny i korekty? Napisz na maila! (dzayanayin@gmail.com). Możemy bowiem wymienić się swoimi tekstami i wspomóc w twórczym procesie pisarskim.

 

 

 

POMOC TWÓRCZA:

> Jeśli potrzebujecie pomocy pisarskiej, opinii o Waszym tekście to także możecie pisać i spróbujemy razem popracować nad warsztatem. Ale nie tylko – też nad samym podejściem do kreowania. Może brak ci na to czasu, przestrzeni, energii? Tak – to właśnie mój temat – pomogę 🙂

> Oferuję szerokie spojrzenie na twórczość pod różnymi kątami i na pewno Cię to rozwinie.

> Podchodzę do każdego indywidualnie i porozumiewamy się przede wszystkim w myśl zasady „słowo pisane zagląda głębiej :)” (przeczytaj wpis „Złap Kontakt”).

> Cena za pomoc twórczą to 65 zł.

> Jest też możliwość kupienia pakietu Roślinnego do pracy kreatywnej i to już ustalamy podczas pisarskich sesji.

 

ZAKUPY

Oferuję zakupy produktów pomagających w twórczości oraz narzędzi do pracy twórczej

kontakt: dzayanayin@gmail.com lub sklep@yerbini.pl

Są to: wysokiej jakości, klimatyczne i naturalne KADZIDŁA | zioła i mieszanki naparowe, wprowadzające umysł w harmonię i jasność | yerba mate wprost z Ameryki Południowej ku energii twórczej | herbata i jej rozmaite barwy dla relaksu | akcesoria | kakao | 

Ale też: medytacje | metody pracy z roślinami i żywiołami | sekwencje energetyczne dla zbilansowania energii | książki rozwojowe i inspirujące | zadania i ćwiczenia na wyobraźnię |

Jeśli coś z tych rzeczy Cię interesuje – śmiało się do mnie odzywaj! 

 

 


Close Menu