„Kąty Czasu” książka

 Wejdź w to, co czujesz i nie daj się do cholery zastraszyć. Bylebyś pamiętał o równowadze. O tej harmonii, traconej i odzyskiwanej. Jednej.

 

„Rzeczy-wistość

w norze czasu

utknęła na chwilę

By zetrzeć kurz

z umysłu”

 

Pisanie to wielkie wyzwanie dla świadomości, wielka przeprawa umysłowa przez wątki, których bardzo często się nie rozumie. Nie próbuję ich rozumieć, ponieważ każde wejście w dłuższą relację z jakimś wątkiem to tak naprawdę danie mu życia i obserwacja jak się sam rozwija – we mnie, obok mnie i poza mną. Jest w słowach, ale i przestrzeni. Tak piszę w tej chwili, najnowszą książkę. Te, które są już ukończone robiłam w podobny sposób. Styl tworzenia kształtuje się nieustannie, lecz pewne punkty wspólne pozostają. Wchodzenie głęboko w struktury zdarzeń jest czymś, co mnie fascynuje i co w wyjątkowy sposób umożliwia własnie literatura. Literackość rzeczy, które napisałam sprawia, że treści w danej formie mogą być dostępne szerokiemu gronu czytelników.

 

I tak pierwsza książka, jaką zaprezentuje jest odzewem do młodych ludzi, dorastających, którzy zmagają się nie tyle ze światem zewnętrznym, a przede wszystkim wewnętrznym. Dostrzegają różne rzeczy i zastanawiają nad ich realnością, nad zasadnością własnych zachowań, nawyków, obaw i podniet. Jest to książka o rozwoju świadomości i o podróży poprzez odkrywanie ducha w sobie. To równocześnie opowieść o różnych ludziach i krainach, jakie stworzyli. O umysłach zapętlonych w swoim bezpiecznym schemacie. I o tym, jak przekraczanie owych umysłowych granic, może tworzyć nowe rzeczywistości. Przez ich wielość, barwność, ale i mrok, prowadzi ta książka.

 

Książkę zatytułowałam KĄTY CZASU.
 To sformułowanie ujrzałam pewnego razu wizualnie, jako kąt w którym zapętla się czas tworząc nieskończony ciąg wydarzeń umiejscowionych w jednym miejscu. Czas, któremu nie pozwalamy się rozwijać normalnym rytmem, bo tkwimy w takim kącie i blokujemy własne doświadczenia. Lecz nie uwolnimy się z tego, jeśli nie przebrniemy przez tę spiralę czasu, wytworzoną w ciemnym rogu pokoju. Trzeba więc pozwolić sobie wpłynąć w nią i doświadczyć zawiłości świata i życia – całego kosmosu. Doświadczyć samego siebie w tej relacji. Uświadomić wreszcie istnienie takiego elementu życia.

 

„Kąty Czasu” książka
Alen Koper

Dodaj komentarz

Close Menu